MEDICUS   Ambulantní výpočetní systémy

MEDICUS je ambulantní informační systém, který slouží k vedení administrativy ambulantních lékařů. Je určen pro práci jak na jednom počítači, tak i ve velkých počítačových sítích (lékař, sestra, příjem pacientů, EKG a podobně). Používá nejmodernějších zobrazovacích prostředků operačního systému Windows. Spolupracuje se sítí Internet. Má vlastní prostředky pro práci s obrazovou dokumentací. Spolupracuje s běžně dostupnými typy počítačových EKG a RTG.

Systém MEDICUS představuje ucelenou řadu síťových programů pro ambulantní lékaře a malá zdravotnická zařízení. Systém je uživatelsky modifikovatelný podle odbornosti lékaře. Obsahuje část pro tvorbu a zpracování dokladů pro potřeby zdravotních pojišťoven. Načítá laboratorní výsledky z laboratorních systémů MEDEA II, LIRS s kódem MZ ČR nebo kódem interním a z laboratorních systémů používajících rozhraní MZ ČR. Program umožňuje současné načítání výsledků z více laboratorních systémů. Přenos souboru s laboratorními výsledky může být disketou, modemem nebo sítí Internet.

MEDICUS může být doplněn modulem pro tvorbu a zpracování obrazové dokumentace. Zdrojem dokumentace může být scanner, speciální zdravotnické přístroje s výstupem videosignálu, kamery nebo digitální fotoaparáty. Obrazovou dokumentaci lze ukládat do knihovny organizované na CD.

 

Prohlídka programu

Podívejte se jak snadné je založit kartu pacienta,

    provést záznam o vyšetření

    vystavit recept

    žádanku

    zakódovat pojišťovnu

    vytisknout záznam do karty

 

    

 


Kontakt

Pavel Dibala

Kanceláře Karviná, Brno

Horká linka - NONSTOP
+420 777 888 477